fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Dariusz Maciejewski z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp., wybrany został najlepszym trenerem sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet! Maciejewski razem z zespołem z Gorzowa Wlkp. zajął 1. miejsce w ligowej tabeli oraz z powodzeniem rywalizował w EuroCup.

 

Wyniki głosowania na trenera sezonu zasadniczego 2022/2023:
- Dariusz Maciejewski (6)
- Karol Kowalewski (4)
- Wojciech Szawarski (1)

 

W tym sezonie gorzowski AZS oraz trener Dariusz Maciejewski nie tylko trafił ze składem, lecz przede wszystkim drużynie nie przeszkadzały wzorem poprzednich lat - kontuzje. Wybrany skład jeszcze przed startem sezonu budził podziw i stawiał zespół z Gorzowa Wlkp. w roli solidnego przeciwnika dla BC Polkowice w walce o mistrzostwa Polski. Z meczu na mecz drużyna rozkręcała się coraz bardziej, a w pierwszym starciu z "Pomarańczowymi" w gorzowskiej "twierdzy" padł wynik - 72:69. Seria zwycięstw trwała przez 13 kolejek, jednak przerwana została w rewanżowym starciu z BC Polkowice - 75:90. Alanna Smith, Lindsay Allen, Tilbe Senyurek są gwarancją punktów oraz dobrej gry, a to może zaprowadzić trenera Maciejewskiego po raz pierwszy w historii do złotego medalu. Czy jednak tak będzie?

 

- Bardzo dobra pierwsza rudna zakończona bez porażki, dała nam wiarę do walki o pozycję lidera przed play-off. Zrealizowaliśmy ten cel, co nas bardzo cieszy. Mamy świadomość, że nasz zespół jest dość wąski, ale mocny jakościowo. Zwycięstwa to zasługa całego zespołu, omijały nas kontuzje, a liderki od pierwszego meczu prezentowały bardzo dobrą formę. Zapowiadają się ciekawe play-off, jest wiele mocnych drużyn chętnych do walki o medale - mówi trener Dariusz Maciejewski.

 

Designed with by jakubskowronski.com