Koszykarki w MZK! Jeździły tramwajem i sprawdziły autobus, który przywiezie kibiców do Areny Gorzów!

Na trasie Poland Travel koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enea AJP Gorzów miały okazję przejechać się gorzowskim tramwajem! To jeden z symboli naszego miasta, a Chloe Bibby, Stephanie Jones, Anna Jakubiuk, Weronika Telenga i Gabriela Lebiecka poczuły się jak prawdziwy motorniczy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim!Historyczny tramwaj z modelu N oraz jazda Pesa Twist 2015N! Koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enea AJP Gorzów sprawdziły też nowy autobus elektryczny, a to właśnie takim będziecie mogli dojechać na przystanek Arena Gorzów na pierwszy mecz już 16 grudnia 2023!KOSZYKARKI JAKO MOTORNICZY MZK -  VIDEO"Sprawna, bezpieczna, przyjazna środowisku komunikacja miejska" - zachęcamy do korzystania z oferty MZK Gorzów! Na pierwszy mecz w Arenie Gorzów, w którym koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów zmierzą się z KGHM BC Polkowice (16 grudnia 2023, godzina 18:00), zabierz swoich znajomych i przejedź na nasz mecz autobusem!Tramwaj to jeden z symboli naszego miasta, a zaczęły jeździć w Landsbergu, czyli niemieckim Gorzowie - 29 lipca 1899 roku uroczyście, kiedy uruchomiono tramwaje elektryczne. Powstały wówczas trzy linie – z Dworca Głównego do Hopfenbruch (okolice południowej strony dzisiejszej ul. Warszawskiej), z Friedrichstadt (Frydrychowo) do Paradeplatz (dziś już nieistniejący) oraz z General von Strantz-Kaserne (koszary) do Markt (Wełniany Rynek)

Historia gorzowskich tramwajów to materiał na książkę! Wiecie, że w1943 roku po Gorzowie zaczęły jeździć trolejbus. Do lat 70-tych tramwaje, które jeździły w Gorzowie, były dwukierunkowe. Budowę pętli, które znamy, wymusiło przybycie do Gorzowa w 1972 roku "tramwajów szybkobieżnych". Najpierw zrobiono pętlę na Piaskach, a później przy Silwanie, a dopiero na samym końcu - pętlę na Wieprzycach

Designed with by jakubskowronski.com