Dziś starcie numer 3!

Dziś mecz, który być może zadecyduje o awansie do ścisłego finału Energa Basket Ligi Kobiet. Gorzowianki zrobiły dwa kroki we Wrocławiu, teraz trzeba postawić kropkę nad i przed własną publicznością. Mecz rozpocznie się o 19.10. Transmisja w Sportklubie.

 

W drużynie z Gorzowa jest nie mały, ale duży szpital, a przed nami mecze, które wymagają ogromnego poświęcenia i walki do samego końca. Akademiczki co prawda wygrały dwa mecze we Wrocławiu, ale było to okraszone ogromnym wysiłkiem oraz kontuzjami. Przypomnijmy, że Ariel Atkins upadła podczas drugiego meczu i została zabrana do szpitala. Dopiero tam odzyskała przytomność. Kontuzjowane były też Annamaria Prezelj, Julija Rytsikowa oraz Daria Stelmach.

 

- To jest walka o dużą stawkę. Nikt tu nie będzie odpuszczał, bo jest ogromna szansa na wejście do ścisłego finału. Mam nadzieję, że chociaż jedna z trzech zawodniczek, czyli Anna Maria, Julia i Ariel zagra w tym meczu. Ariel po zdarzeniu we Wrocławiu przeszła wszystkie badania, nie miała na szczęście żadnego krwiaka ani złamań. Jest za to mocno poturbowana. Zobaczymy jak się będzie czuła. Jeżeli nie będzie w stanie grać, to nie będziemy ryzykować jej zdrowiem – mówił w wywiadzie trener Dariusz Maciejewski.

 

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-0 dla InvestInTheWest Enei

 

Terminarz:

 

Mecz 1 - 76:89

Mecz 2 - 65:72

Mecz 3 - środa, 17 kwietnia, godz. 19:10 - TRANSMISJA W SPORTKLUBIE

Ew. mecz 4 - czwartek, 18 kwietnia, godz. 18:00

Ew. mecz 5 - sobota, 20 kwietnia

 

Designed with by jakubskowronski.com