fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Czas na ostatnie spotkanie Energa Basket Ligi Kobiet przed reprezentacyjną przerwą na eliminacje do mistrzostw Europy 2023! W sobotę o godzinie 15:00 koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów zmierzą się z Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń!

 

Do Gorzowa przyjedzie Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń, gdzie na ławkę trenerską powrócił w tym sezonie Elmedin Omanić! Drużyna z Torunia z bilansem 2:4 zajmuje szóste miejsce w tabeli. Zwycięstwa odnosiła w spotkaniach z 1KS Ślęza Wrocław (79:60), KS Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz (79:72). Porażki przytrafiły się w meczach z Enea AZS Politechnika Poznań (75:82), Polski Cukier AZS UMCS Lublin (68:80), VBW Arka Gdynia (51:78) i BC Polkowice (75:94). Liderką zespołu jest Alexis Jones, która notuje średnio 22.3 punktu, 6.8 zbiórki i 5.5 asysty. Z dobrej strony pokazują się Marte Grays (15.7 punktu, 6.3 zbiórki i 2.8 asysty) oraz Angelika Stankiewicz (13.3 punktu).


"Toruń to niebezpieczny zespół, który w pojedynczym meczu może wygrać z każdym. To będzie trudny mecz, bo każdy myślami jest już przy tej ligowej przerwie i odpoczynku. Musimy na pewno być mocno skoncentrowani i powstrzymać indywidualności rywala w postaci Alexis Jones i Marte Grays. Nie lekceważymy nikogo, takie spotkania jak to z Toruniem są podwójnie trudne i musimy na parkiecie pokazać swój styl i dobry basket" - powiedział asystent trenera, Robert Pieczyrak.
 
 
 
 
Ceny biletów: 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). W sprzedaży w kasie hali od godziny 14:00.

Designed with by jakubskowronski.com